Підсумок проєкту як перспектива майбутньої взаємодії
Офіційне вручення сертифіката стало своєрідним підсумком проєкту ЮНЕСКО «Навчати та вчитися за допомогою нематеріальної культурної спадщини», який реалізувався в Україні в 2022–2023 рр.,охопивши 12 шкіл з різних областей країни та залучивши учнів, учителів, експертів та науковців, носіїв нематеріальної культурної спадщини, організації та центри культури. Проєкт здійснювався за підтримки Фонду ЮНЕСКО з допомоги культурно-історичній спадщині в надзвичайних умовах.
У заході з вручення сертифікатів-подяк узяли участь т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, керівниця Бюро ЮНЕСКО в Україні Кʼяра Децці Бардескі, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко, директор Центру розвитку «Демократія через культуру» Олександр Буценко, завідувач Кафедрою ЮНЕСКО з наукової освіти при Національному державному в ім. М. Драгоманова Денис Свириденко, представники шкільних команд з реалізації проєкту, гості та партнери.
Захід відбувся у Міжнародній французькій школі в Києві (директор – Анрі Тіфен), яка була однією зі шкіл-учасниць проєкту. Учні та вчителі Французької школи поділилися своїми враженнями від проєкту, розповіли про майбутні плани. Учасники зустрічі та гості мали нагоду відвідати шкільний музей культури й побуту України, де залишили свої записи в Книзі відгуків. На думку учасників, проєкт став важливим стимулом для взаємодії різних зацікавлених сторін, вивченні та використанні НКС у шкільній освіті та позакласній діяльності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ