Жива спадщина за мир

Моральний та людський обов’язок Норвегії стати за Україну
March 25, 2022
Наша спільна платформа
April 6, 2022

Жива спадщина є дієвим засобом побудови миру, зміцнення міжкультурного діалогу та сталого розвитку. Керівний комітет Форуму недержавних організацій з питань нематеріальної культурної спадщини, акредитованих у ЮНЕСКО, запрошує Вас до участі у всесвітній ініціативі #livingheritageforpeace, яку запропонували організації-члени Форуму, зокрема, Україна. Щомісяця ми представлятимемо різні елементи НКС, що опинилися під загрозою внаслідок війни, збройних конфліктів чи інших лих, або ті, що є потужними засобами сталого розвитку.

Напередодні Великодня ми пропонуємо почати з традиції розмалювання пасхальних яєць, звернувшись до традиції та мистецтва писанки в Україні, й у такий спосіб висловити українському народу свою підтримку. Писанка символізує нове життя та надію, захист від лиха. Згідно зі стародавньою легендою, поки малюють писанки, лихо не переможе у світі.

ЯК УЗЯТИ УЧАСТЬ?

Починаючи з 1 квітня, ми запрошуємо всі місцеві громади, групи, всіх бажаючих у світі:

  1. дізнатися більше про писанку: http://www.pysanky.info/PYSANKY/Pysanka_Home.html;
  2. самостійно розмалювати писанку, написати вірш чи зробити малюнок;
  3. викласти свій твір або твори у соціальні мережі (FaceBook, Instagram, TikTok, Tweeter…), використовуючи хештеги #livingheritageforpeace і#ICHpysankyforpeace

Мета цієї ініціативи підвищити розуміння ролі живої спадщини в часи кризи для полегшення болю та зміцнення миру.

Детальніше: http://www.ichngoforum.org/living-heritage-peace-social-media-initiative/

Ukrainian