Увесь цей Джаз

НКС: програми з підвищення обізнаності
April 19, 2018
Справжня книга культури та історії народу
May 25, 2018
Фото люб'язно надане Vinnytsia JazzFest, який увійшов до 7 кращих джазових фестивалів

30 квітня відзначався Міжнародний день Джазу. Цей День був проголошений ЮНЕСКО 2011 року й щорічно відзначається 30 квітня. Його включено до календаря свят і подій ЮНЕСКО.

Як сказала у своєму посланні генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азулє, «Це день, коли потрібно вшанувати джаз та його незмінну спадщину, а також визнати силу цієї музики для об’єднання людей…. Сьогодні Міжнародний джазовий день відзначають у понад 190 країнах світу. Музиканти, івент-менеджери, вчителі, студенти та прихильники джазу залучені по всьому світу із заходами від невеликих концертів до багатоденних перформансів. Заходи охоплюють школи, музеї, громадські центри, університети, кафе та джаз-клуби»[1]

Міжнародний день джазу об’єднує громади, освітян, виконавців, дослідників та джазових ентузіастів у всьому світі, щоб поширити знання про джаз, його коріння, майбутнє та вплив. Метою такого Дня, як наголошує ЮНЕСКО, є усвідомлення необхідності міжкультурного діалогу та взаєморозуміння, посилення міжнародного співробітництва та комунікації.

Міжнародний день джазу – це день, коли все об’єднується навколо цього мистецтва! Саме джазові фестивалі є медіатором у комунікації та поширенні знань про Джаз із великої літери. Саме фестивалі об’єднують навколо себе громади, об’єднують культури навколо мистецтва джазу!

До заходів, які проводяться 30 квітня по всьому світі й висвітлені на сайті Міжнародного дня джазу долучилася й Україна[2], а саме: «Музична лабораторія: Культурний міст Україна-США в міжнародному джазовому дні» (м. Київ)[3] та «Майстер Джем Фест»[4] (м. Одеса). 24 канал надрукував рейтинг 7 джазових фестивалів в Україні світового масштабу, з якими Ви можете ознайомитися на сайті видання[5].

Нагадаємо, що 715 фестивалів із 39 країн отримали відзнаку EFFE 2017-2018 років як «видатні фестивалі» Європи, серед яких близько 20 фестивалів є джазовими.

P.S.  Фото люб’язно надане Vinnytsia JazzFest, який увійшов до 7 кращих джазових фестивалів

[1] https://en.unesco.org/commemorations/jazzday/dg-message

[2] https://jazzday.com/?event-country=ukraine&event-year=2018

[3] http://musicallab2011.webs.com/

[4] http://master-jam.com/en/

[5] https://24tv.ua/7_dzhazovih_festivaliv_v_ukrayini_svitovogo_masshtabu_n810733

Ukrainian