Український стрибок

@DC “Democracy through Culture”
Українська писанка: традиція та мистецтво
April 10, 2019
Український голос у Європейській фестивальній спільноті
April 18, 2019
@Ігор Панчишин (Ihor Panchyshyn)

@Ігор Панчишин (Ihor Panchyshyn)

14 листопада 2018 року в рамках проекту EFFE-2019-2020 («Європа підтримує фестивалі, фестивалі підтримують Європу») Європейської асоціації фестивалів (EFA) стартувала нова ініціатива: Європейський фестивальний пошукач. Фестивальний пошукач став першим кроком у подорожі, в яку запрошує європейські фестивалі проект EFFE на 2019-2020 роки. Сьогодні ще можна зареєструватися на пошукачі, розмістивши профіль свого фестивалю, але що стосується другого кроку захоплюючої подорожі фестивальним світом Європи, то наразі можна думати тільки про майбутню EFFE Label 2021-2022 років.

Протягом останніх років фестивальний ландшафт Європи значно активізувався, про що свідчить статистика участі країн і фестивалів у здобутті європейської відзнаки фестивальної якості – EFFE Label.

 

@DC “Democracy through Culture”

Україна увірвалася потужним струменем до європейського фестивального руху. На Фестивальному пошукачі представлені великі й малі фестивалі різних напрямів, з різних міст України, яка впевнено увійшла до лідерів європейського фестивального руху, як видно з невеликої статистики першої шістки країн, зробленої командою EFFE. Повніший аналіз, з розбивкою по жанрах і напрямах фестивалів, ми опублікуємо пізніше.

Фактична кількість фестивалів на Пошукачі та з відзнакою EFFE 2019-2020

@DC “Democracy through Culture”

Якщо в першій номінації на відзнаку EFFE 2015-2016 Україна ще не брала участі, а в номінації на відзнаку EFFE 2017-2018 років серед 715 фестивалів із 39 країн, що отримали цю відзнаку як «визначні фестивалі», вже були три українські фестивалі (а саме: ГогольFEST (Київ), Файне Місто (Тернопіль) та Яворівська забавка (Яворів, Львівська область), то в номінації на EFFE Label 2019-2020 Україна здобула вже 20 відзнак, здійснивши не тільки кількісний, а й якісний стрибок. Адже європейські експерти оцінювали подані заявки на відповідність трьом критеріям: мистецька якість та інноваційний підхід, залучення місцевих/національних громад, європейське і світове значення.

@DC “Democracy through Culture”

Крім відзнаки EFFE, міжнародне журі присудить восени 2019 року Премію EFFE (EFFE Award) найвизначнішим європейським фестивалям, обраним з-поміж володарів відзнаки EFFE 2019-2020.

До відома: у номінації 2017-2018 років український фестиваль ГогольFEST (Київ) увійшов до 26 найкращих обраних фестивалів-лауреатів та був за крок до отримання Преміії EFFE (EFFE Award). «В Україні фестивальний рух активно формується, і сьогодні є яскраві приклади фестивалів нового покоління – і в цілому, і театральних, зокрема. Знову-таки, якщо дивитися на цифри, то фестивалів у нас удосталь, особливо тих, що орієнтовані на державний сектор. ГогольFEST, скажімо, здобув відзнаку як кращий фестиваль від України з-поміж 26 інших європейських фестивалів (від Європейської асоціації фестивалів – прим. редактора). Цього року ми знову з відзнакою і боротимемося за кращу шістку»[1]

Матеріал підготували: Валентина Дем’ян, Олександр Буценко

[1] https://www.ukrainiantheater.com/vsi-teksty/andrey-palatnyi-o-hytoryanstve-i-osobennostyah-sovr-teatr-rynka?fbclid=IwAR2rWqwqiCMsOJthYOXbXLcuyWCwbh1tNUNSDfQRPBfA7lXHuQn1cZtDrrs

Ukrainian