Дбаючи про майбутнє
28 листопада 2019 року в Національній академії мистецтв України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Освіта у сфері нематеріальної культурної спадщини: дослідження, охорона», присвячена розкриттю ролі та значення формальної і неформальної освіти в охороні нематеріальної культурної спадщини, її місця та можливостей у загальноосвітньому процесі.
Конференція була організована Національною академією мистецтв України спільно з Регіональним центром з охорони нематеріальної культурної спадщини в країнах Південно-Східної Європи під егідою ЮНЕСКО (Софія, Болгарія), Центром розвитку «Демократія через культуру» (Київ) та Національною спілкою майстрів народного мистецтва України.
У роботі конференції взяли участь експерти, фасилітатори глобальної мережі ЮНЕСКО з питань НКС із Північної Македонії (В. Стойкова-Серафімовська), Білорусі (А. Сташкевич), України (О. Буценко), науковці, представники вищих навчальних закладів, шкіл і центрів творчості дітей і молоді України, майстри народного мистецтва та носії нематеріальної культурної спадщини, національні експерти з нематеріальної культурної спадщини.
Відкриваючи конференцію, перший віце-президент НАМ України, доктор технічних наук, професор Микола Яковлєв зазначив, що вперше в Україні відбувається така конференція, що зібрала представників з різних міст України, навчальних закладів та культурних організацій і центрів, практиків і теоретиків для обговорення вкрай важливих питань, які сьогодні постають перед освітою і культурою в плані формування концепцій, підходів і програм майбутнього розвитку. При Національній академії мистецтв України ще п’ять років тому створено Координаційну раду з питань мистецької освіти і науки, в складі якої працюють експертні комісії, зокрема, й та, що займається питаннями культурної спадщини. Саме тому цілком логічно, що НАМ України виступила ініціатором важливої конференції про роль освіти у сфері нематеріальної культурної спадщини.
Зворотній зв`язок
Шановні колеги!
Ще раз хотіла б висловити свою особисту подяку за запрошення та участь у конференції «Освіта у сфері нематеріальної культурної спадщини: дослідження, охорона».
Як фасилітатор ЮНЕСКО, вважаю, що це було чудовою і вкрай необхідною практикою поділитися знаннями у сфері охорони НКС у нашому великому європейському регіоні. Обмін досвідом, особливо в галузі НКС та освіти, є одним із найважливіших шляхів співпраці та зміцнення зв’язків між інститутами та агенціями, відповідальними за нематеріальну культурну спадщину. Нагода бути гостем Національної академії мистецтв України та зустрітися з колегами з наукових та дослідницьких кіл дозволила багато дізнатися про НКС в Україні, її охорону та проблеми в цій галузі. Це дало також можливість знайти спільні прояви НКС та порівняти різні механізми охорони на всіх рівнях.
Я здобула гарний досвід і провела чарівний час у Києві в середовищі колег у сфері НКС. За це хочу висловити особливу подяку господарям і організаторам заходу – Олександру Буценку та Валентині Дем’ян. Красно дякую за чудову організацію і цікавий час!
Звичайно, висловлюю подяку Регіональному центру з охорони НКС у Софії за підтримку цієї події, завдяки чому вона стала можливою. Щиро сподіваюся на продовження такої співпраці в майбутньому.
Сердечні вітання!
Веліка Стойкова-Серафімовська, доцент, етномузиколог, завідувач кафедри Міжнародної ради з питань традиційної музики Національного комітету Македонії, дослідник Інститут фольклору імені Марка Цепенкова при Університеті Св. Кирила і Мефодія в Скоп’є
Детальніше за посиланням: https://demcult.org/zhivilne-korinnya-suchasnoi-kulturi/
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ