Світ очима митця: литовський ракурс

Європейська культурна політика: новий ракурс
October 12, 2018
Про туризм, фестивалі та НКС
October 26, 2018

24 жовтня 2018 року в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилася об’єднана виставка мистецьких творів «Колекція до 100-річчя відновлення Литовської держави». Виставка має на меті познайомити з сучасними тенденціями у візуальному мистецтві Литви в контексті 100-річчя відновлення Литовської держави.

Відкриваючи виставку, Едіта Утарєне, керівник проекту і голова Спілки художників Литви, зазначила, що з понад 200 поданих на конкурс робіт митців, що є членами Спілки художників, було обрано твори 100 авторів, які представляють різні жанри й досліджують різні проблеми сучасного світу. Раніше ця виставка експонувалася у виставковому просторі Єврокомісії BERLAYMONT Piazza в Брюсселі, Бельгія.

©Valentyna Demian (DC “Democracy through Culture”)

©Valentyna Demian (DC “Democracy through Culture”) Робота Кароліни Кунгінайте “Усі ми в одному човні,навіть й ті золоті”

У вітальному слові посол Литовської Республіки в Україні Маріус Януконіс наголосив, що йому надзвичайно приємно відкрити виставку сучасних литовських митців у Києві, й повідомив, що саме цими днями, 18 жовтня, у м. Вільнюсі відкрився музей сучасного мистецтва «MO Muziejus».

Виставка працюватиме з 24 жовтня до 11 листопада 2018 року.

Організатори – Спілка художників Литви в партнерстві з Посольством Литовської Республіки в Україні та Національним музеєм Тараса Шевченка в Києві.

©Valentyna Demian (DC “Democracy through Culture”) Робота Егле Ганда Богданєнє “Зв’язки”

©Valentyna Demian (DC “Democracy through Culture”) Робота Йовіти Варкулявічєнє “Прагматичні портрети”

©Valentyna Demian (DC “Democracy through Culture”) Робота Альвідаса Урбєнтіса “Упаковка для зручних думок”

©Valentyna Demian (DC “Democracy through Culture”) Робота Сімаса Жалтаускаса “Клітини”

https://www.pinterest.com/demcult/світ-очима-митця-литовський-ракурс/

Ukrainian