Співзвучність минулого і сьогодення

«Вікно можливостей» для українських фестивалів
May 21, 2019
Виклики культурі
June 9, 2019

17 травня в м. Кам’янське (Дніпропетровська область) стартував ХІ Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні», інформацію про який можна знайти на Європейському фестивальному пошукачі: https://www.festivalfinder.eu/festivals/international-theatre-festival-classics-today. Організаторами фестивалю, що триватиме до 24 травня, виступили Кам’янська міська рада, Управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Національна спілка театральних діячів України та Академічний музично-драматичний театр імені Лесі Українки м. Кам’янське.

«Класика сьогодні» – це перлина театрального фестивального руху в Україні, – зазначив Кам’янський міський голова Андрій Білоусов. – Впевнений, що проведення фестивалю позитивно вплине як на культурне життя міста, так і на міжнародний імідж нашої країни, а присутність у програмі театрів зі Сполучених Штатів Америки, Туреччини, Польщі, Литви, Грузії, Азербайджану стане гарним прикладом культурної дипломатії».

Розкриваючи одну з головних концептуальних ідей фестивалю, заслужений діяч мистецтв України, художній керівник «Класики сьогодні» Сергій Чулков сказав: «Час перевірив цінність моральних ідеалів далеких і близьких нам епох, в яких творили великі драматурги. А завдання сьогоднішнього театру знайти такі способи розкриття співзвучності минулого і сьогодення, щоб пристрасті героїв класичної літератури стали близькими сучасному глядачеві, спонукали його не спостерігати, а співпереживати життю, що відтворюється у просторі сцени».

Ukrainian