Реєстр культури України

У 2018 році громадська організація «Алем», за підтримки Українського культурного фонду випустила у світ альбом «ORNEK» – «Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього». Видання, що підготовлене 4 мовами, дає можливість залучити якомога більшу кількість читачів до ознайомлення з елементом нематеріальної культурної спадщини, відповідаючи спрямованості статті 14 («Освіта, підвищення обізнаності й нарощення потенціалу») Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини. Наказом Міністерства культури України від 12.02.2018 р. (№105) елемент НКС «Орьнек – кримськотатарський орнамент» внесений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини під охоронним номером № 009 НКС.

@ ORNEK

Альбом знайомить з історією походження кримськотатарського орнаменту, його символічною мовою, розповідаючи про знакову систему та колористику, яку використовують майстри – керамісти, вишивальниці, ткалі тощо. Яскраві фото, представлені в альбомі, ілюструють застосування орнаменту в різних декоративних виробах, кераміці, вишивці, народному костюмі.

Цікавий альбом є, безперечно, першим кроком в ознайомленні з одним із елементів нематеріальної культурної спадщини кримськотатарського народу, яка є невід’ємною частиною культури сьогоднішньої України.

@ ORNEK

@ ORNEK

Ukrainian