Перетягування линви: український досвід

Голос спільнот, або підхід «знизу вгору»
April 3, 2019
@DC “Democracy through Culture”
Традиція і диво творчості
April 10, 2019

Міжнародний інформаційно-мережевий центр нематеріальної культурної спадщини Азії та Океанії, за підтримки міста Танджин, Південна Корея  (Dangjin City), випустив у світ другий том із серії «Жива спадщина» (квітень 2019 року) під назвою «Традиційні ритуали та ігри з перетягування канату: один елемент, різні підходи» (Tugging Rituals and Games: A Common Element, Diverse Approaches).

Довідково: 2015 року до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства включене спільне подання від Камбоджі, Філіппін, Республіки Кореї та В’єтнаму «Ритуали та ігри з перетягування канату» (Tugging rituals and games Cambodia, Philippines, Republic of Korea and Viet Nam Inscribed in 2015 (10.COM) on the Representative List of the Intangible Cultural Heritage of Humanity)[1]

Це видання стало наслідком співпраці експертів з групами, які володіють цією спадщиною – носіями з кількох країн Сходу – Камбоджі, Японії, Філіппін, Республіки Корея, В’єтнаму. І хоч ми не були учасниками тривалого процесу – конференцій, семінарів, які проводили вказані вище ініціатори публікації, Україна долучилася до видання, представивши свій національний історичний досвід з перетягування линви, його різні варіації та сьогоднішній розвиток. Видання розповідає про різні варіанти, умови, правила, уявлення з перетягування линви, але спільним, за словами мера міста Танжин Гонджанґ Кіма, є те, що «Перетягування линви – це універсальна гра, в якій одна проти одної протистоять дві команди, вимірюючи свої сили. Хоч спорт практикується в різних формах, залежно від навколишнього середовища і культури кожної країни, ця гра сприяє громадській солідарності і єдності у всьому світі.»

Висловлюємо подяку за надані фотоматеріали: Олександу Князю (Національний Сорочинський ярмарок), Олені Ролік (Національний університет біоресурсів і природокористування України). Окрема подяка Анатолію Цосю (Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки в м. Луцьку).

[1] https://ich.unesco.org/en/RL/tugging-rituals-and-games-01080

Ukrainian