Недавно ми писали про фестиваль Táncház, який отримав відзнаку EFFE у 2017 році. Національний фестиваль та ярмарок Táncház (Táncháztalálkozó) – це багатогранний та барвистий фольклорний фестиваль, що включає виступи виконавців з усього Карпатського регіону. Саме цей фестиваль (15000-17000 відвідувачів, 2000-2500 учасників) є одним із заходів, що поширює знання про нематеріальну культурну спадщину. «Метод Танцхаз : угорська модель передачі нематеріальної культурної спадщини» 2011 року включено до списку кращих практик ЮНЕСКО.
Докладніше за посиланням: https://ich.unesco.org/en/BSP/tanchaz-method-a-hungarian-model-for-the-transmission-of-intangible-cultural-heritage-00515, http://tanchaztalalkozo.hu/2018/index.php/en/the-tanchaz-festival.
12-13 травня 2018 р. в с. Космачі Івано-Франківської області пройшов етнофестиваль «Великдень у Космачі», який популяризує унікальну гуцульську культуру. Під час фестивалю відбувся з’їзд писанкарів, були проведені численні майстер-класи як з писанкарства, так й інших ремесл, представлена унікальна кухня Гуцульщини, танці, співи. А головне, що відбулося під час фестивалю, так це живе людське спілкування, коли втілюється магія передачі знань і залучення до культури.
Докладніше за посиланням: http://www.kosmach.com.ua/
18-20 травня 2018 р. у с.м.т. Решетилівка Полтавської обл. відбулося свято «Решетилівська весна», де можна було поспілкуватися з майстрами народної творчості-носіями нематеріальної культурної спадщини України. Нагадаймо, що два елементи від Решетилівки включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, а саме «Технологія виконання вишивки «білим по білому» селища Решетилівки, Решетилівського району, Полтавської області» та «Традиція рослинного килимарства селища Решетилівки, Решетилівського району, Полтавської області». Активне спілкування дає можливість відчути багатство культурного надбання, доторкнутися до живої спадщини України.
Докладніше за посиланням: http://kolo.news/category/afisha/8532
У селі Івашків Кодимського району Одеської області на Трійцю, 26-27 травня 2018 р., пройде ІІІ Кодимський етно-екофестиваль “Кодима-фест”.
В інформації про подію організатори пишуть: «Етно-екофестиваль “Кодима-фест” – це нова платформа спілкування творчих людей, вільний простір пізнання традиційної культури Південного Поділля, модернових музичних фолк-напрямів та осягнення сучасного екосвітогляду.» Якщо бажаєте докладніше ознайомитися з насиченою програмою фестивалю, завітайте на сайт http://kodyma-fest.com