Запрошуємо школи та вчителів стати учасниками пілотного проекту
«Інтеграція нематеріальної культурної спадщини в шкільну освіту: навчати та вчитися за допомогою нематеріальної культурної спадщини»
Громадська організація «Центр розвитку «Демократія через культуру», акредитована в ЮНЕСКО з питань охорони нематеріальної культурної спадщини, реалізує проект «Навчати та вчитися за допомогою нематеріальної культурної спадщини», який підтримується Фондом ЮНЕСКО з надання допомоги в надзвичайних умовах.
Цей проект є розвитком освітнього проекту, який був здійснений ЮНЕСКО у 2020–2021 рр. спільно з Європейським Союзом з метою зміцнення зв’язків між дітьми, молоддю, культурною спадщиною та освітою. Результатом проекту став посібник «Навчати та вчитися за допомогою нематеріальної культурної спадщини», створений на основі реалізації 10 пілотних проектів у школах країн ЄС.
Метою запропонованого проекту в Україні є адаптація європейського посібника до українських умов та розширення пілотних проектів (практичних прикладів) українською практикою інтеграції живої спадщини в шкільну освіту.
Запрошуємо вчителів та школи до участі в проекті. Вони дізнаються більше про охорону своєї живої спадщини та розроблять невеликі інноваційні проекти, які інтегрують живу спадщину в існуючі навчальні програми чи позакласні заходи. Їхній досвід буде задокументовано (описано та зафіксовано на фото і відео) та представлено в новому посібнику, який планується видати українською та англійською мовами для поширення у світі завдяки ЮНЕСКО.
«Центр розвитку «Демократія через культуру» організовує та проводить вступний семінар на тему «Навчати та вчитися за допомогою нематеріальної культурної спадщини», на якому буде представлено європейську та світову практику вивчення нематеріальної культурної спадщини в школі та використання її як навчального матеріалу для різних предметів.
Вступний семінар відбудеться 22 листопада 2022 р. з 10-30 до 13-30 (за київським часом). Запрошуємо Вас до участі в семінарі, для чого потрібно зареєструватися: https://docs.google.com/forms/d/1sJuoC8T_7m5wzjm93J7dUjaPD1OaLNKY0DBlUPvgjOg/edit
Вчителі та школи (до і після вступного семінару) можуть подати заявку на участь у проекті, використовуючи форму, наведену нижче. Заповнену форму надішліть координатору проекту (Валентина Дем’ян) demcult2017@gmail.com з позначкою НКС_школи. Кінцевий термін подання вашої заявки 2 грудня 2022 р. Буде відібрано десять шкільних команд у складі вчителів та учнів – від 11 до 18 років.
Заявка тут: – Анкета для вчителя