Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини

Запрошуємо книжкових дизайнерів стати учасниками пілотного проекту
November 16, 2022
Навчатися та вчитися за допомого живої спадщини. Перші кроки з реалізації проекту
December 5, 2022

22 листопада 2022 року вступний та інформаційний семінар (онлайн) однойменного проекту, який здійснює в Україні недержавна організація, акредитована в ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, Центр розвитку «Демократія через культуру». Проект підтримується Фондом допомоги ЮНЕСКО в надзвичайних ситуаціях.

Проект «Навчати та вчитися за допомогою живою спадщини» є продовженням спільного проекту ЮНЕСКО – ЄС, який був здійснений в країнах Європейського Союзу протягом 2020–2021 рр. Складений за результатом того проекту посібник для вчителів щодо інтеграції живої спадщини в шкільні програми покладений в основу проекту, що здійснюватиметься українськими школами та вчителями.

З вітальним словом та інформацією про проект виступили Хелена Дробна, координатор програм підрозділу ЮНЕСКО з питань живої спадщини, Ванесса Ахілес, член Глобальної мережі фасилітаторів ЮНЕСКО з питань НКС, фахівець з питань охорони живої спадщини через освіту, Денис Свириденко, керівник кафедри ЮНЕСКО з наукової освіти при Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова та Валентина Дем’ян, координатор проекту в Україні, заступник директора Центру розвитку «Демократія через культуру», начальник відділу науково-координаційної та інформаційної діяльності Національної академії мистецтв України. 

Учасників семінару привітав представник Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Артур Оганов.

У роботі семінару взяли участь учителі, керівники шкіл та носії нематеріальної культурної спадщини з усієї України, а також студенти-педагоги.

Ukrainian