Знайомимо з пілотними проектами українських шкіл
February 8, 2023Охорона живої спадщини через освіту
February 14, 2023
Долучити до процесу вибору елемента НКС в рамках проекту “Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини” безпосередньо учнів вирішили у Першій міській гімназії м.Черкаси.
Серед елементів НКС, внесених до Національного переліку НКС України, Черкаську область представляє бузинник – десертна страва з бузини. Одна з фаз роботи з елементом полягає безспосередньо у зборі бузини упродовж літа
. Отже, творча група проекту відкинула географічну прив’язку і зосередилась на підборі елементів, які представлять дещо унікальне та обрядове.
Перед учнями, імовірно, постане вибір: працювати з українськими писанками, ляльками-мотанками, або обрати страви: галушки чи куліш
“Активне голосування буде відбуватися на шкільному сайті www.fcg.ck.ua цього тижня. Особисто я б хотіла працювати з таким елементом, як писанка”, – ділиться інсайтом Катерина Сухенко, коордимнатор проекту у Першій міській гімназії м.Черкаси, – “І як вчитель історії я розумію, що писанкарство можна розглядати з різних ракурсів – і як засіб навчання, і як предмет вивчення. Але елемент буде обрано більшістю учнівських голосів”.
Проект “Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини” здійснюється в Україні громадською організацією «Центр розвитку «Демократія через культуру», акредитованою в ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, за підтримки Фонду ЮНЕСКО з надання допомоги в надзвичайних ситуаціях.
На першому етапі 15 шкіл по всій Україні (включно з 10 асоційованими школами ЮНЕСКО) здійснять пілотне випробування запропонованої методології, яка імплементує елементи живої спадщини в основні предмети, такі як математика, фізика чи література. Проект базується на методології, розробленій у рамках спільного проекту ЮНЕСКО/ЄС у 2021 році.