Секрети соломоплетіння

Розповідаємо про вибрані елементи НКС
February 16, 2023
Наша підтримка триватиме і надалі
March 15, 2023
«Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини в Україні». «Поліське золото» в Турійській громаді⚜️
✅При Соловичівському ліцеї Турійської селищної ради Волинської області з 2006 року функціонує студія соломоплетіння і народної флористики «Поліське золото». Таким чином, учні школи можуть напряму взаємодіяти з носіями нематеріальної культурної спадщини: майстрами соломоплетіння і народної флористики: Мирославою Гловацькою (керівником гуртка) та Валентиною Якимович, методичним помічником проекту.
✅У ліцеї вже провели уроки, на яких вивчали залежність сторін трикутника за допомогою соломинок, а також, уроки, на яких працювали з пірамідами та вивчали дроби (в молодших класах) і правильні многогранники (в старших класах).
🚌Надалі в ліцеї планується екскурсія: збиратимуть артефакти в навколишніх селах.
Майстрині розповідають, що останніми роками цікавість дітей до плетіння згасає, тому даний проект може пожвавити зацікавленість та обізнаність дітей щодо нематеріальної культурної спадщини.
Проект “Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини” здійснюється в Україні громадською організацією «Центр розвитку «Демократія через культуру», акредитованою в ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, за підтримки Фонду ЮНЕСКО з надання допомоги спадщині в надзвичайних ситуаціях.
На першому етапі 15 шкіл по всій Україні (включно з 10 асоційованими школами ЮНЕСКО) здійснять пілотне випробування запропонованої методології, яка інтегрує елементи живої спадщини в основні предмети, такі як математика, фізика чи література. Проект базується на методології, розробленій у рамках спільного проекту ЮНЕСКО/ЄС у 2021 році.

 

 

 

 

 

Ukrainian