Наша підтримка триватиме і надалі

Секрети соломоплетіння
March 3, 2023

14 березня 2023 року відбулась Друга координаційна зустріч з підтримки охорони нематеріальної культурної спадщини України, організована Секретаріатом ЮНЕСКО з питань Конвенції 2003 року. Рік, що минув після Першої зустрічі в березні 2022 року, був позначений зусиллями ЮНЕСКО підтримати Україну у сфері НКС, що, зокрема, вилилося у два проекти, фінансовані Фондом ЮНЕСКО допомоги культурно-історичній спадщині в надзвичайних умовах. Зустріч відкрили секретар Конвенції ЮНЕСКО з охорони нематеріальної культурної спадщини Тім Кертіс і заступниця міністра культури та інформаційної політики України Катерина Чуєва.

Два проекти, підтримані Фондом – «Оцінка потреб з охорони живої спадщини у переміщених громадах з України в сусідніх країнах: Молдові, Польщі, Румунії, Словаччині та Угорщині» і «Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини» – представили Любіца Воланська (Інститут етнології та соціальної антропології Словацької академії наук) та Олександр Буценко (Центр розвитку «Демократія через культуру»). Проекти, які підтримує Фонд ЮНЕСКО допомоги культурній спадщині в надзвичайних умовах, зокрема в Україні, представила менеджер програм Фонду Софі Абрагем.

В обговоренні потреб та ідей нових проектів взяли участь Ганна Чміль, директор Інституту культурології НАМ України, Валентина Дем’ян, голова Експертної ради з питань НКС при Міністерстві культури та інформаційної політики України, Денис Свириденко, завідувач Кафедри ЮНЕСКО з наукової освіти Державного університету імені Михайла Драгоманова, Євген Клопотенко, український кулінарний експерт, Ярослава Ткач, генеральний директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського, Олена Арабаджі, проректор Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького та ін.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Фуміко Огіната, завідувач менеджменту програм підрозділу живої спадщини ЮНЕСКО зазначила, що солідарна підтримка ЮНЕСКО Україні триватиме і надалі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukrainian