Увага! Подовжено набір статей до спеціального числа щорічника «Етнологічні студії»

Жива спадщина як джерело натхнення та ідентичності
December 10, 2022
ОСВІТА У СФЕРІ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ: ДОСЛІДЖЕННЯ, ОХОРОНА
December 11, 2022

10 грудня 2022 р.

Подовжено набір статей до спеціального числа щорічника «Етнологічні студії» (Ethnologies), присвяченого нематеріальній культурній спадщині України, до 25 грудня 2022 року.

Канадський журнал Ethnologies оголошує набір статей до спеціального тематичного числа, присвяченого нематеріальній культурній спадщині України. Ethnologies є рецензованим науковим журналом, що видається двома мовами (англійською і французькою) і покликаний поширювати знання про діяльність, пов’язану з фольклором та етнологією в Канаді та світі. Маючи широке міжнародне визнання, журнал Ethnologies планує презентувати своє спеціальне тематичне число на різних міжнародних зустрічах, конференціях і форумах, зокрема форумах ЮНЕСКО. 

Україна ратифікувала Конвенцію ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини (НКС) 2008 року. Наразі п’ять елементів НКС України включено до списків ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства й понад 50 елементів занесено до Національного переліку НКС України.

Сьогодні Україна протистоїть дикунській навалі з боку Росії. Російські агресори руйнують міста, знищують природну та архітектурну спадщину, грабують музеї, спалюють книжки, але не в змозі знищити те живе джерело, завдяки якому тримається наша незламність і віра в перемогу над ворогом. Жива спадщина – це те, що передається від серця до серця, від покоління до покоління. Як сьогодні вивчають, документують, охороняють і передають нематеріаліьну культурну спадщину – живу спадщину – саме це цікаво світові, який захоплюється мужністю української нації.

Статті приймаються за такими напрямами досліджень:

  • Нематеріальна культурна спадщина в Україні крізь призму імплементації Конвенції ЮНЕСКО 2003 року: загальний огляд, проблеми, охорона
  • Жива культура українських громад у Канаді та в інших країнах
  • Нематеріальна культурна спадщина як основа національної ідентичності та безпеки
  • НКС і сталий розвиток: локальні проблеми глобального значення
  • НКС і культурні традиції в умовах війни та в контексті надзвичайних ситуацій
  • Елементи НКС в Україні: конкретні приклади (кейси)
  • Інструменти та стратегії охорони НКС: передача знань – освіта, поширення інформації, дослідження, комунікація, створення мереж (нетворкінг)
  • Живі знання – жива культура – жива нація

Докладніше: Call for Papers Ethnologies UkrICH Ukrainian

Ukrainian