Злочин проти культури

Освіта про НКС та за допомогою НКС
January 28, 2023
Знайомимо з пілотними проектами українських шкіл
February 8, 2023

світлина: МКІП, з відкритих джерел

Міністерство культури та інформаційної політики України опублікувало нові дані про руйнування, часткове чи цілковите, об’єктів культурної інфраструктури України внаслідок російської агресії: https://mkip.gov.ua/news/8542.html?fbclid=IwAR0KyZUmcVbIpS4lvU3xcQT_GxVTy-tG_vzc7Bp2IwFYoZssccp-lioHbeQ

Наведені цифри, навіть без врахування пам’яток культури та культурно-історичної спадщини, вражають. Але ще більше вражає те, що зруйновані об’єкти та пам’ятки культури складають, на думку експертів, частину крихкого та плинного простору, що пов’язує людину з фізичним світом. Не менш важливими є знання, навички, традиції, уявлення, прояви творчого самовираження, що формують сучасний світ, роблять його розмаїтим і живим завдяки живим людям, носіям живої спадщини.

Щодня в Україні гинуть цивільні та військові від російських ракет і снарядів; на сьогодні російські окупанти забрали життя 460 дітей, понад 4000 поранили, тисячі примусово вивезли. Скільки загинуло дорослих, носіїв живої спадщини, ще доведеться визначати. Як виміряти цей злочин проти людства, живої глобальної культури, яка втратила свою безцінну частку?

Ukrainian