Знайомимо з пілотними проектами українських шкіл

Злочин проти культури
February 4, 2023
Вибір елемента НКС для навчання
February 13, 2023

Бортництво в основі першого пілотного проекту про НКС Міжнародної французької школи.

Проект “Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини” здійснюється в Україні громадською організацією «Центр розвитку «Демократія через культуру», акредитованою в ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, за підтримки Фонду ЮНЕСКО з надання допомоги в надзвичайних ситуаціях.

На 1 етапі 15 шкіл по всій Україні (включно з 10 асоційованими школами ЮНЕСКО) здійснять пілотне випробування запропонованої методології, яка імплементує елементи живої спадщини в основні предмети, такі як математика, фізика чи література.

Проект базується на методології, розробленій у рамках спільного проекту ЮНЕСКО/ЄС у 2021 році.

Після проходження тренінгів про те, як викладати за допомогою живої спадщини, вчителі з 15 відібраних шкіл розпочали підготовчу роботу до пілотів. Вони поінформували вчителів та керівництво своїх шкіл, сформували команди та обрали елементи живої спадщини для інтеграції. Міжнародна французька школа (Київ) пішла ще далі і вже розпочала перші пілотні уроки.

На чолі з директором та його заступниками вчителі біології та хімії, а також мови, математики, історії та мистецтва приєдналися до команди, яка зараз реалізує перший пілотний проект: «Ми обираємо бортництво, оскільки воно тісно пов’язане з екологічними проблемами, одним із пріоритетів нашої школи, даний елемент вирішили інтегрувати його в уроки біології, хімії, мистецтва, математики, історії та мов (французька, англійська та українська). Нашим учням та їхнім батькам ця ідея сподобалася, і вони одразу знайшли контакти декількох носіїв, проте багато з них розташовані на півночі країни, що межує з Білоруссю, і поїздки на ці території наразі неможливі, оскільки території заміновані», – розповів Ігор Красуцький, заступник директора Міжнародної французької школи, викладач історії. «Однак ми знайдемо спосіб зустрітися з носіями і ретельно вивчимо традицію».

Ukrainian