Охорона живої спадщини через освіту

Вибір елемента НКС для навчання
February 13, 2023
Розповідаємо про вибрані елементи НКС
February 16, 2023

©Development Centre “Democracy through Culture”

Практичний семінар (воркшоп) онлайн

2 березня 2023 року, о 14.00–16.00

Що таке освіта з питань культурної спадщини та як її провадити? Які цілі та кращі практики роботи з дітьми та підлітками в проектах живої спадщини? Що таке «Коліщатко живої спадщини» і як його використовувати в  освіті?

На ці та інші питання ви знайдете відповідь на інтерактивному воркшопі, де зможете надихнутися прикладом наших фінських колег!     

Ласкаво запрошуємо на практичний семінар, організований спільно Центром розвитку «Демократія через культуру», Кафедрою ЮНЕСКО з наукової освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Агентством зі збереження історико-культурної спадщини Фінляндії та Асоціацією освітян з питань культурної спадщини Фінляндії.

 На воркшопі ви зможете:

  • дізнатися про те, що таке освіта з питань культурної спадщини та як вона провадиться на реальних прикладах;
  • дізнатися про підхід розширеної участі до спільної спадщини;
  • отримати імпульс для нових педагогічних проектів;
  • отримати можливість самим випробувати методи освіти з питань культурної спадщини та вправи, які можна робити з різними групами, такі як «Коліщатко живої спадщини» (див. відео/ see the video)
  • обмінятися думками, обговорити та поспілкуватися з експертами та практиками з питань живої культурної спадщини.

Воркшоп розрахований на:

  • фахівців з питань культурної спадщини на національному, обласному та місцевому рівнях;
  • вчителів та вихователів, зацікавлених у впровадженні живої спадщини в освіту;
  • представників закладів та організацій, які працюють з дітьми та підлітками.

Фінляндія приєдналася (ратифікувала) до Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини в травні 2013 року. Реалізація Конвенції відбувається під координуванням Агентства зі збереження історико-культурної спадщини Фінляндії. Wiki-інвентар живої спадщини складають понад 200 прикладів НКС у Фінляндії. Протягом останніх років було створено багато інструментів для роботи з різними громадами. Від 2014 року роботу з імплементації Конвенції ЮНЕСКО у Фінляндії координує Леена Марсіо (магістр менеджменту).

Понад 15 років Асоціація освітян з питань культурної спадщини Фінляндії розробляє методику роботи з дітьми та підлітками. Асоціація має багатий досвід практичної роботи в кількох проектах, які здійснювалися у Фінляндії та за кордоном. Під час воркшопу ви дізнаєтесь більше про те, як вони працюють, побачите приклади успішної практики, а також помилки, які вони врахували. Іра Вігреялегто (магістр історії) має понад 20 років досвіду роботи у сфері освіти, як учитель історії та суспільствознавства, директор школи та вчитель-вихователь. Вона автор кількох підручників та цифрових навчальних матеріалів для шкіл.

Центр розвитку «Демократія через культуру», акредитована в ЮНЕСКО організація з питань Конвенції з охорони нематеріальної культурної спадщини, здійснює в Україні пілотний проект «Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини» в тісній співпраці з Підрозділом живої спадщини ЮНЕСКО та за підтримки Фонду ЮНЕСКО допомоги спадщині в надзвичайних ситуаціях.

Кафедра ЮНЕСКО з наукової освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова спільно з Малою академією наук України працює, зокрема, над формуванням інтегрованої системи навчання. 

Бажаючих узяти участь у практичному семінарі просимо зареєструватися до 28 лютого 2023 року за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1JZHL4dCqy663iALrchb7-PSIe6dvEINZQgc7EzjvlZQ/edit

Ukrainian