НКС: освітній проект на Луганщині

Нематеріальна культурна спадщина і сталий розвиток
October 2, 2019
Дослідження й вивчення спадщини: молодь активний гравець
October 16, 2019

Луганський обласний центр народної творчості реалізує освітню програму «Нематеріальна культурна спадщина як інструмент у досягненні миру та побудові злагоди». Проект розраховано на 2 місяці, що включає у себе семінари, майстер-класи та фотовиставку.

16-17 вересня 2019 року в приміщенні Сєвєродонецької галереї мистецтв відбувся перший етап реалізації освітньої програми. Було проведено семінар з важливих і актуальних питань охорони нематеріальної культурної спадщини. Під час семінару «Жива культура: принципи, засади, інструменти» фахівці Центру розвитку «Демократія через культуру» розглянули такі питання, як поширення інформації про нематеріальну культурну спадщину, сучасне міжнародне розуміння НКС, прояви (елементи НКС), роль і місце носіїв і громад в охороні НКС та інструменти охорони, популяризація НКС, загрози у сфері НКС.

Під час семінару була представлена фотовиставка «Охорона традиційних ремесел як запорука миру» (Україна – Колумбія), організовано спільно Міністерством культури Колумбії, Національною академією мистецтв України, Центром розвитку «Демократія через культуру», Національною спілкою майстрів народного мистецтва України. Слід зазначити, що Сєверодонецьк став першим містом, де була представлена виставка, яку матимуть змогу подивитися й мешканці інших українських міст.

Під час семінару відбувся також перегляд документального фільму «Чия то пісня?» («Whose is this song?») з дозволу сценариста і режисера Адели Пеєвої (Болгарія).

Освітня програма «Нематеріальна культурна спадщина як інструмент у досягненні миру та побудові злагоди» реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

https://www.pinterest.com/demcult/%D0%BD%D0%BA%D1%81-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%83/

Ukrainian