Нематеріальна культурна спадщина і сталий туризм

Орьнек – душа народу
August 9, 2020
НКС у надзвичайних ситуаціях
August 27, 2020

https://www.iwarebatik.org/

До 75-річчя проголошення незалежності Індонезії (серпень 1945 року) Кафедра ЮНЕСКО в галузі інформаційно-комунікаційних технологій (ICT) для розвитку та просування сталого туризму в місцях всесвітньої спадщини при Університеті італійської Швейцарії в Луґано (Università dellа Svizzera Italiana (USI) виступила ініціатором створення цікавого продукту «iWareBatik» завдяки цифровим технологіям. Це – інтернет-платформа, покликана розповісти про культурні цінності батику, внесеного 2009 року до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства 

Проект був реалізований за підтримки індонезійської стипендії LPDP, культурної асоціації «Собат Будая», e-Lab Університету італійської Швейцарії та Кафедри ЮНЕСКО в галузі ІКТ для розвитку та просування сталого туризму на місцях світової спадщини при Університеті італійської Швейцарії.

Веб-сайт iWareBatik і відповідний мобільний додаток, доступний для пристроїв iOS і Android, покликані допомогти міжнародним та індонезійським зацікавленим особам побачити розмаїття техніки розпису на тканині батик, філософські цінності мотиву, місце його походження та корисна інформація про місцевих виробників. Оскільки батик визначає специфічну культуру кожного регіону в Індонезії, iWareBatik містить інформацію про індонезійський туризм, пов’язаний з батиком у 34 провінціях Індонезії.

Як зазначила Пуспіта Аю Перматасарі, докторант факультету зв’язку, культури і суспільства Університету італійської Швейцарії, на презентації проекту: «iWareBatik розшифровується, як інтерактивне програмне забезпечення Batik. Це можна також трактувати, як «Я знаю батик» або «Я ношу батик». iWareBatik має на меті підтримати потяг людей до вивчення та розуміння індонезійської традиції батику як нематеріальної культурної спадщини. Сайт служить кращому висвітленню виняткових соціокультурних цінностей батику в контексті туризму та моди через нові форми цифрових медіа».

За словами професора Лоренцо Кантоні, голови Кафедри ЮНЕСКО в галузі ІКТ при Університеті італійської Швейцарії, «Цей проект повністю відповідає місії та цінностям Кафедри ЮНЕСКО: розумного використання цифрових інформаційних та комунікаційних технологій для просування відповідального і стійкого культурного туризму, в основі якого лежить спадщина. Для цього він використовує два основні інгредієнти: з одного боку, високоякісна інформація про батик, його історію та споріднену культуру, з іншого боку, здатність представити його через переконливі розповіді, доступні мандрівникам і місцевим жителям, які не є фахівцями у цій текстильній спадщині».

З проектом можна познайомитися за посиланням: https://www.iwarebatik.org/

 

Ukrainian