Завершився семінар: сумно, що так швидко

Інвентаризація на основі громад на місцевому та національному рівні
November 14, 2020
Долаймо бар’єри разом!
March 11, 2021

Таку спільну думку, висловили учасники навчального семінару “Інвентаризація на основі громад на місцевому та національному рівні”, що відбувався 16-23 листопада 2020 року в онлайн режимі. Організований Регіональним центром ЮНЕСКО з охорони НКС у Софії (Болгарія) в партнерстві з Центром розвитку “Демократія через культуру”, Національною академією мистецтв України, Національною спілкою майстрів народного мистецтва України та Одеським обласним центром української культури навчальний семінар з питань інвентаризації нематеріальної культурної спадщини як одного з базових кроків в охороні НКС, відповідно до положень Конвенції ЮНЕСКО, зібрав учасників практично з усієї України, представивши широку географію від Сумської області на півночі до Одеської на півдні, від Луганської та Донецької на сході до Чернівецької на заході.

Незважаючи на онлайн формат та перший досвід із проведення такого тривалого та насиченого навчального семінару в такому форматі, атмосфера, яка була створена, об’єднала і утримувала впродовж понад тижня всіх 35 учасників, надихаючи їх на активне обговорення та обмін думками. Це, зокрема, відзначили й іноземні гості, що приєднувалися до роботи семінару з Болгарії (Регіональний центр у Софії) та Франції (Секретаріат ЮНЕСКО з питань НКС у Парижі). Учасники семінару високо оцінили також роботу доповідачів, експертів з питань НКС, членів глобальної мережі фасилітаторів ЮНЕСКО Аніти Вайваде (Рига, Латвія) та Олександра Буценка (Київ, Україна).

«Завершення семінару означає початок нової роботи, тепер у партнерстві з багатьма однодумцями», – підсумувала результат семінару одна з його організаторів, директор Одеського обласного центру української культури Валентина Вітос. З цим одностайно погодилися всі учасники.

Ukrainian