ЗАЯВА ПРО ВТОРГНЕННЯ РОСІЇ В УКРАЇНУ

Україна серед переможців конкурсу з НКС
November 24, 2021
Ми з вами: можливість для науковців та дослідників
March 3, 2022

Ми, члени Європейського парламенту культури, висловлюємо нашу одностайну підтримку українській державі та українському народу в їхній боротьбі за незалежність, гідність і свободу.

Використання військової сили на території іншої держави перекреслює десятиліття зусиль зі встановлення стабільного світового ладу, що спирається на спільні та основоположні принципи прав людини.

Хоч якими невірними бувають історичні паралелі, але те, що відбувається зараз в Україні, дуже нагадує ситуацію, яка призвела до Другої світової війни, включаючи піднесення нацизму, фашизму та численних порушень державних кордонів. Ми рішуче засуджуємо нинішню спробу відновити репресивну та похмуру радянську імперію.

Ми мусимо, ми зобов’язані вибрати європейські цінності ліберальної демократії та твердо їх обстоювати. Це наша відповідальність, як інтелектуалів, митців та громадян будувати мирне майбутнє, що спирається на людські цінності.

Європа, 26 лютого, 2022 р.

Пер Стенбек (президент, Фінляндія), Карл-Ерік Норман (генеральний секретар – Швеція), сенатори та депутати Уве Юансон (Швеція), Ґабріеле Зайдите (Литва), Леван Хетаґурі (Грузія), Яганґір Селімханов (Азербайджан), Олександр Буценко (Україна), Неллі Бекус (Білорусь), Петер Ганке (Данія) та інші, всього 165 членів з 43 європейських країн.

Ukrainian