Допомогти культурі України

Музична мережа Бельгії на допомогу Україні
March 11, 2022
Знак солідарності, довіри та миру
March 16, 2022

14 березня відбулася Міжнародна онлайн конференція «Потреби українських митців та працівників культури під час війни», організована Секретаріатом ЮНЕСКО з питань Конвенції «Про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження». В конференції взяли участь митці, керівники культурних організацій та медіа Києва, Одеси, Харкова, Дніпропетровської області, Львова та інших міст і областей України.

У вступному слові заступник генерального директора ЮНЕСКО Ернесто Оттоне сказав про їхню підтримку та солідарність з українським народом, українськими митцями та науковцями й готовність надати практичну допомогу.

Від Центру розвитку «Демократія через культуру» в конференції взяли участь директор Центру, член Європейського парламенту культури Олександр Буценко та заступник директора, національний експерт з питань нематеріальної культурної спадщини Валентина Дем’ян.

У своєму виступі О. Буценко приєднався до всіх пропозицій щодо підтримки українських митців та організацій культури, вимоги  припинення співпраці з представниками Російської Федерації, а також наголосив на важливості донесення світу правдивої інформації про те, що відбувається в Україні, запропонувавши ЮНЕСКО створити спеціальний підсайт, який би розповідав про становище митців, організацій культури та міст в Україні в умовах російської агресії самими митцями, презентуючи їхні твори (образотворчі, музичні, фото) про щоденне життя, сплюндроване окупантами.  

Ukrainian