Моніторинг – «Традиція приготування караїмських пиріжків (ет аяклак) – рецепти караїмів міста Мелітополя Запорізької області»

@ ГО «Джамаат»

Караїмська громада м. Мелітополя  і громадське об’єднання Мелітопольське караїмське національно-культурне товариство «Джамаат» розпочали внутрішній моніторинг елемента нематеріальної культурної спадщини, внесений до обласного переліку елементів НКС Запорізької області «Традиція приготування караїмських пиріжків (ет аяклак) – рецепти караїмів міста Мелітополя Запорізької області» та Національного переліку елементів НКС «Традиція приготування караїмських пиріжків (ет аяклак) – рецепти караїмів міста Мелітополя Запорізької області».

Необхідність проведення такого моніторингу постала через низку питань, які були означені у звіті УЦКД щодо життєздатності вказаного елемента. Ми щиро вдячні всім, хто порушив питання, часом неприємні, що спонукало громаду зробити такий моніторинг.

Громада, громадська організація «Джамаат» спільно з ГО «Центр розвитку «Демократія через культуру» розробили покроковий план такого моніторингу, який проводиться у тісній співпраці з носіями, які є власниками НКС.

Інформуємо, що наразі здійснюється перший етап вказаного моніторингу, який має на меті збір та узагальнення всієї наявної інформації, яка є в громаді.

Проміжний звіт можна переглянути –Попердня інформація_30.07.2020 _укр

 Увага: дані матеріали є власністю ГО “Джамаат”, їх  поширення можливе тільки за згоди ГО “Джамаат”, використання в публікаціях лише за  умови посилання на джерело. 

Зазначаємо, що план та методика моніторингу розроблені тільки для цього елемента, що передбачає тривалу роботу. План розбитий на кілька проміжних етапів, по їх завершенні буде зроблено узагальнення та коригування, а результати оприлюднені на вказаних вище сайтах. Запропонована методика не може бути механічно застосована до якогось іншого елемента, оскільки враховує тільки специфіку караїмської громади.

Опис роботи, методика проведення, аналіз, та питання, які постануть, будуть оприлюднені в підсумкові статті й публічно презентовані на конференції у м. Мелітополь. Про що ми проінформуємо додатково.

Інформація розміщена за згоди ГО «Джамаат», поширення інформації тільки за згоди ГО «Джамаат».

Використання інформації в статтях, дописах можливе за умови посиланням на джерело.

Ukrainian