Міжнародний тренінг «Імплементація Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини на національному рівні»

Саміт європейських Фестивалів
December 12, 2017
Міжнародна конференція «Культурне гіперрозмаїття в містах і нематеріальна культурна спадщина»
March 26, 2018

Міжнародний тренінг «Імплементація Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини на національному рівні», організований Регіональним центром ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини у м. Софії (Болгарія), Центром розвитку «Демократія через культуру», Управлінням культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної та Громадською організацією «WOMEN plus», відбувся в м. Дніпро 5-9 лютого 2018 року.

У п’ятиденному тренінгу, який проводили міжнародні експерти з нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО – Аніта Вайваде (Латвія) і Саша Сречкович (Сербія), взяли участь представники Сумської, Київської, Одеської, Запорізької, Черкаської, Полтавської, Луганської та Дніпропетровської областей.  

Головною метою заходу було формування мережі національних експертів, практиків та фахівців з питання збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини України. Учасники тренінгу обговорювали питання формування переліків НКС на місцевому та регіональному рівнях, роль громад та носіїв у питанні впровадження Конвенції, формуванні переліків, вивченні нематеріальної культурної спадщини. Представники громад Дніпропетровської області, елементи НКС яких включено до списків ЮНЕСКО, поділилися досвідом підготовки номінаційних досьє та практикою з охорони НКС на рівні області. 

Аніта Вайваде – глобальний фасилітатор ЮНЕСКО, юрист за освітою, один із розробників Закону Латвії про охорону нематеріальної спадщини. Саша Сречкович – глобальний фасилітатор ЮНЕСКО, провідний фахівець нематеріальної культурної спадщини Сербії.

На звершення семінару А. Вайваде та С. Сречкович відвідали Петриківку, де змогли ознайомитися з освітніми програмами про Петриківський розпис, взяти участь у майстер-класі, побувати в музеї та поспілкуватися безпосередньо з носіями елементу НКС, занесеного до Репрезентативного списку ЮНЕСКО.

©WOMEN plus

Більше фото: https://www.pinterest.com/demcult/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%96%D0%BD%D0%B3_5-9-%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE-2018-%D1%80-%D0%B4%D0%BD%D1%96%D0%BF%D1%80%D0%BE/

Ukrainian