Міста для Європи, Європа – для громадян

У Любляні (Словенія) завершився Саміт європейських фестивалів 2018 року, присвячений фестивальному руху, проблемам культурної спадщини, туризму та розвитку громад. Одним із наслідків Саміту стало схвалення спільної Декларації про підвищення ролі мистецтва і культури в розвитку громад. Свій голос на підтримку Декларації віддали й представники України – Центр розвитку «Демократія через культуру», що є Фестивальним Хабом (EFFE Hub) в Україні. Нижче наведено український переклад схваленої Декларації, підписати яку можна за посиланням: https://www.ipetitions.com/petition/cities4festivals-festivals4citizens

Сподіваємося, що така ініціатива дасть дуже важливий інструмент для розвитку фестивалів України та їхньої популяризації на європейському просторі.

Європейська асоціація фестивалів і міжнародна організація EUROCITIES (Євросітіз), об’єднують зусилля в межах кампанії Євросітіз «Міста для Європи, Європа – для громадян» (Cities4Europe, Europe for Citizens) та запрошують фестивальну спільноту і міських голів стати активними партнерами.

Європейська асоціація фестивалів, що представляє більшість 2650 мистецьких фестивалів у понад 40 країнах світу, спільно з Євросітіз, що охоплює місцеве самоврядування понад 140 великих міст  і 45 міст-партнерів у 39 європейських країнах, об’єднали зусилля для ухвалення цієї Декларації, яка наголошує на важливості мистецтва і культури в розвитку наших суспільств.  

Мистецтво і культура є потребою кожної людини. Головне завдання фестивалів полягає в тому, щоб донести мистецтво до аудиторії. Фестивалі є одними з найефективніших платформ для заохочення активного взаємозв’язку між громадянами та мистецтвом в умовах відкритості й діалогу.

Практично кожна громада має той чи інший фестиваль. Будучи важливими дійовими особами у сфері європейської культурної спадщини, як сьогодні, так і в майбутньому, мистецькі фестивалі глибоко закорінені у свої села, містечка, міста і регіони. Вони належать місцевій громаді, але приваблюють відвідувачів зблизька і здалеку, щоб спільно насолодитися святом.

У час, коли міста стають дедалі важливішими в Європі, не тільки в політичному розумінні, а й як осередки наших розмаїтих громад, ми переконані, що внесок мистецтва і мистецьких фестивалів у відкрите і гармонійне співіснування є надзвичайно високим.

Фестивалі та міста мають почати рух для розвитку і профілювання свого навколишнього середовища як інноваційного, активного і орієнтованого на майбутнє місця відкриттів і водночас як сховища культурної пам’яті.

Саме тому представники фестивалів і мери європейських міст закликають до:

  • продовження діалогу, розвитку спільної стратегії й міжкордонних обмінів для реалізації нашого потенціалу;
  • сприяння визначенню і підтримці нових спільних ініціатив з виявлення кращих якостей наших мирних і процвітаючих
  • громад;
  • підтримці майбутнього Порядку денного Європейської Комісії, що передбачає внести мистецтво і культуру, потрібних кожній людині, до головних пріоритетів.

Представники фестивальної спільноти долучаються до кампанії Cities4Europe, Europe for Citizens шляхом присвячення однієї з подій протягом свого фестивального сезону цій ініціативі, а мери міст вживають заходів, щоб створити бренд і привернути увагу до європейських фестивалів та їхнього календаря (представленого на сайті www.effe.eu), сприяючи оживленню свого міста та регіону.

Ми закликаємо всі міста, асоціації міст, регіони та фестивалі приєднатися до цієї ініціативи.

https://www.pinterest.com/demcult/boards/

 

Ukrainian