Історія зблизька

“Європа для фестивалів, фестивалів для Європи” розпочинає програму на 2019-2020 роки
September 17, 2018
Леонід Фінберг: “Про різне і трохи про себе”
October 3, 2018

26 вересня 2018 року в музеї Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбулася презентація книги Марсі Шор «Українська ніч. Історія революції зблизька», що вийшла друком у видавництві «Дух і Літера».

Книга побачила світ завдяки зусиллям головного редактора видавництва «Дух і Літера» Леоніда Фінберга та директора Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» і науково-видавничого об’єднання «Дух і Літера» Костянтина Сігова. Саме їм адресувала слова подяки авторка книги, розповідаючи про історію її створення. У презентації взяли участь польська дослідниця в галузі українознавства, перекладачка і популяризаторка української літератури, співробітниця Інституту славістики Польської академії наук Оля Гнатюк та перекладач книги, директор Центру розвитку «Демократія через культуру» Олександр Буценко.

Пояснюючи ідею створення книги, Марсі Шор, зокрема, зазначила: «Я вирішила написати портрет одної людини через досвід революції, щоб надати революції людського обличчя». Олександр Буценко, кажучи про роботу над перекладом, висловив думку, що книга, розповідаючи про конкретну і близьку нам подію, дозволяє побачити ширшу, глобальну картину і завдатися питанням «А що далі?»

Довідково: Марсі Шор, відома дослідниця, доктор історичних наук, професорка Єльського університету. Її інтересами є вивчення взаємодії марксизму та феноменології через дослідження взаємодії літератури та політики.

https://www.pinterest.com/demcult/марсі-шор-українська-ніч-видавництво-дух-і-літерам/

Ukrainian