ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ КОНВЕНЦІЇ ЮНЕСКО В УКРАЇНІ

19 квітня 2018 року в Мелітополі (Запорізька область) відбувся Міжрегіональний семінар-практикум «Вивчення, популяризація та збереження нематеріальної культурної спадщини регіону: досвід Мелітопольщини”.  Семінар організований відділом культури Мелітопольської міської ради. Модератором заходу виступила Ольга Фоміна.

Програма була насиченою і цікавою, як наслідок співпраці між фахівцями різних регіонів, спрямованої на обмін досвідом з ключових питань реалізації Конвенції, а саме: популяризацію, комунікацію, поширення знань про нематеріальну культурну спадщину.

Олена Арабаджі, проректор Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького представила традицію частування караїмів Мелітополя, а також розповіла про свій авторський курс «Нематеріальна культурна спадщина народів Приазов’я», який викладається в університеті. Учасники семінару відвідали центр караїмської культури «Кале», де долучилися до традиції караїмського народу приготування «Караїмських пиріжків».  Нагадаймо, що «Традиція частування караїмів Мелітополя» внесена до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Запорізької області[1].

Під час семінару-практикуму були представлені вироби народних майстрів, а також проведено майстер-клас з петриківського розпису.

Фахівець з нематеріальної культурної спадщини Запорізького обласного методичного центру Олена Нестеренко розповіла про напрямки охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини області.

Цей семінар став своєрідним продовженням 5-денного семінару-тренінгу з питань імплементації Конвенції ЮНЕСКО за участі міжнародних експертів, який відбувся у м. Дніпропетровську 5-9 лютого 2018 р.

[1] http://www.zomc.org.ua/nematerialna-kulturna-spadhina/perelik-elementiv-nks

 

 

http://mvk.zp.ua/news/v-melitopoli-poznajomilisya-z-nematerialnoyu-kulturnoyu-spadshhinoyu/

https://www.facebook.com/viddilkulturymlt/media_set?set=a.207271676536977.1073741841.100017624385272&type=3

http://www.zomc.org.ua/nematerialna-kulturna-spadhina/perelik-elementiv-nks

 

Ukrainian