Європейська культурна політика: новий ракурс

Леонід Фінберг: “Про різне і трохи про себе”
October 3, 2018
Світ очима митця: литовський ракурс
October 25, 2018

9-11 жовтня 2018 року в місті Рієка (Хорватія), Європейській столиці культури 2020 року, відбулася Перша генеральна асамблея Асоціації «Компендіум культурної політики та тенденцій». Створення Асоціації дослідників культурної політики відбулося на базі проекту Ради Європи та Інституту крос-культурних досліджень (ERICarts, Бонн, Німеччина), що існував з 1998 року.

Під час Першої генеральної асамблеї нової Асоціації обговорювалися питання її подальшого розвитку, зокрема, співпраці з країнами Сходу та Південної Америки, вдосконалення структури досліджень, проблеми культурної статистики та показників ефективності.

Тема України прозвучала двічі, перший раз на секції «Проблеми мистецької освіти в реаліях глобалізації, націоналізму та інтеркультурності», коли Пітер Інкей, директор  Будапештської обсерваторії, розповідаючи про своє дослідження «Культурний барометр», зупинився на результатах опитування, проведеного в м. Дніпро, які продемонстрували настрої пост-комуністичних країнах Східної Європи.

Вдруге у виступі експерта Компендіуму в Україні Олександра Буценка «Завдання моніторингу культури в умовах змін», де було презентовано можливості розширення аналітичних даних завдяки взаємодії з іншими дослідницькими програмами чи проектами, зокрема з розробкою індикаторів впливу культури на соціально-економічний розвиток за методикою ЮНЕСКО в рамках Програми Східного партнерства ЄС «Культура і креативність».

Учасники Асамблеї схвально відгукнулися про регіональний профіль культурної політики Дніпропетровської області, один з перших регіональних профілів, розроблених за структурою Компендіуму. Було відзначено, що, враховуючи особливості регіонів навіть у межах окремої країни, запропонувати таку структуру досліджень, що сприяла б ефективному розвитку регіональної культурної політики та визначенню головних пріоритетів.

 

© Compendium

© Oleksandr Butsenko (DC “Democracy through Culture”)

© Oleksandr Butsenko (DC “Democracy through Culture”)

© Oleksandr Butsenko (DC “Democracy through Culture”)

© DC “Democracy through Culture”

https://www.pinterest.com/demcult/compendium-oktober-9-10-2018rijeka/

Ukrainian