Європейська фестивальна асоціація (EFA): разом пережити кризу та її наслідки

Після пандемії
April 1, 2020
Культуру ніколи не спинити!
April 24, 2020

Пандемія коронавірусу (Covid-19), яка несе загрозу людському життю, вразила всі сфери суспільного життя. Фестивальний рух, що розрахований на масового глядача, публічні простори, концертні та виставкові зали, що спирається на колективну творчість митців, менеджерів, інженерів сучасних технологій тощо, змушений змінювати плани, переглядати свою політику, шукати нові можливі рішення. Запланований на кінець квітня 2020 року щорічний європейський Фестивальний саміт, який мав відбутися в м. Ґалвеї (Ірландія), переноситься на 23-25 листопада 2020 року і має пройти під гаслом «Саміт надії».

У цей скрутний період EFA закликає разом пережити кризу і подумати, як краще подолати її наслідки. З цією метою відбулися он-лайн зустрічі – EFFE-хабів 27 березня та членів EFA 1 квітня 2020 року, – організовані секретаріатом EFA. На цих зустрічах, які зібрали, відповідно, 21 фестивальний хаб та близько 80 членів EFA, в онлайн режимі обговорювалася ситуація, схожа сьогодні в різних країнах, заходи, які вживають країни для пом’якшення її наслідків, плани на майбутнє, можливі спільні кроки. Центр розвитку «Демократія через культуру» взяв участь в обох зустрічах, як EFFE-Хаб в Україні та як член EFA, представляючи Січеславську фестивальну асоціацію «АртЕтноФест».

 

Україна від 2016 року бере активну участь у проекті «Європа підтримує фестивалі, фестивалі підтримують Європу» (EFFE) – 2019 року 27 українських фестивалів отримали фестивальний знак якості – EFFE Label 2019-2020, понад сто фестивалів представлені в Європейському фестивальному пошукачі. У 2019 році Європейська фестивальна асоціація (EFA) поповнилась двома членами від України – фестивалем ГогольФЕСТ та Січеславською фестивальною асоціацією «АртЕтноФест».

Тільки разом ми зможемо пережити кризу й подолати її наслідки, вважають представники європейських фестивалів. Поділяючи таку позицію і думаючи про майбутнє, Центр розвитку «Демократія через культуру» – EFFE-Хаб в Україні звертається до всіх наших партнерів та зацікавлених сторін – фестивалів, організацій – з такими пропозиціями:

  • обновіть свої дані чи зареєструйтесь на Європейському фестивальному пошукачі (https://www.festivalfinder.eu) – завдяки цьому інформація про ваш фестиваль буде поширена Європейською фестивальною асоціацією і стане відома у багатьох країнах, незважаючи на тимчасові обмеження і карантин;
  • надішліть нам стислу промоційну інформацію про ваш фестиваль – ми розмістимо її на сайті ЦР «Демократія через культуру»;
  • приєднуйтесь до Січеславської фестивальної асоціації «АртЕтноФест» – це зробить наш голос вагомим на національному та міжнародному рівнях, а ви зможете стати рівноправним учасником  європейського Фестивального саміту в листопаді цього року;
  • дайте відповіді на наш опитувальник – ваші відповіді дадуть нам можливість формувати політику на національному та міжнародному рівнях.

 

Опитувальник

  1. Чи довелося Вам скасовувати/переглядати плани проведення фестивальних подій? Чи Ви ще сподіваєтесь їх провести?
  2. Які та за якими конкретно статтями втрати будуть для Вас особливо відчутними?
  3. На яку та від кого допомогу Ви сподіваєтесь – місцева влада, державний бюджет, спонсори/донори, спільнокошт?
  4. Які Ваші пропозиції щодо можливого / бажаного плану дій – на професійному, місцевому, національному та міжнародному рівні?

https://docs.google.com/forms/d/1dFrQtJsBL-BFtSJJZgwsRJS5vBOc5q8KClK7F4Uog-Q/edit

Ukrainian