Фестивальна дипломатія: шлях до Європи

Фестивальна дипломатія: шлях до Європи
January 15, 2019
Чарівне мистецтво акварелі
February 6, 2019

   Саме під таким гаслом 21-23 січня 2019 року відбулася низка заходів та цікавих зустрічей, організованих фестивальним інформаційно-комунікаційним пунктом проекту «Європа підтримує фестивалі, фестивалі підтримують Європу» (EFFE) – EFFE-Хабом в Україні (на основі Центру розвитку «Демократія через культуру»), за підтримки Європейської асоціації фестивалів (EFA). Метою цих заходів було проінформувати про діяльність EFA та нові ініціативи проекту EFFE на 2019-2020 роки, до яких запрошуються українські фестивалі.
   З цієї нагоди, на запрошення EFFE-Хабу в Україні, до Києва завітала Рута Прусевіченє, член міжнародного журі EFFE, генеральний директор Литовської національної філармонії, директор фестивалю класичної музики «Вільнюський фестиваль».
   21 січня 2019 р. в Українському кризовому медіа центрі відбулася презентація нового онлайн ресурсу – Європейський фестивальний пошукач – та старту процесу номінації на відзнаку європейської фестивальної якості – EFFE Label 2019-2020.
  Рута Прусевіченє наголосила на важливості проекту «Європа підтримує фестивалі, фестивалі підтримують Європу», яку започаткувала Європейська фестивальна асоціація за підтримки Європейського парламенту та Європейської комісії. Новий інструмент – Фестивальний пошукач, запроваджений у рамках проекту EFFE, дає можливість активно популяризувати українську культуру через фестивальний рух за межами нашої країни. Це ефективний ресурс для налагодження співпраці між фестивалями з різних країн, відкриваючи хороші можливості для розвитку.
   Нагадаємо, що відзнаку 2017-2018 рр. вперше отримали три українські фестивалі, а саме: ГогольFEST (м. Київ), Файне Місто (м. Тернопіль), Яворівська забавка (м. Яворів, Львівська обл.). Серед 26 фестивалів-лауреатів премії EFFE, своєрідного фестивального «Оскару» Європи, був і український фестиваль ГогольFEST.
   Своїм досвідом, як представник фестивалю-лауреату премії EFFE, поділився Андрій Палатний, театральний куратор фестивалю ГогольFEST та менеджер з міжнародних відносин. Він зазначив, що отримання відзнаки EFFE та потрапляння до списку 20 кращих фестивалів Європи, номінантів на премію EFFE 2017-2018 “Було дуже важливо мотиваційно для нас. Отримати таке визнання нашої роботи”.
   На презентації був представлений фестиваль КІНОМЕДІЯ. Наталія Терес, керівник фестивальних та конкурсних програм Незалежної асоціації телерадіомовників, зробила презентацію на тему: «“Кіномедіа”: Роздягни медіа в кіно!». Фестиваль має свою історію, молоду аудиторію і широку географію на теренах України, тому цілком заслужено потрапив до Європейського фестивального пошукача.
  В Українському кризовому медіа центрі отримав слово і фестиваль, що тільки починає свою історію як один із важливих інструментів розвитку місцевої громади, а саме – міста Коростеня Житомирської області. Про завдання та можливості, а головне – чому місцева громада зробила саме це одним зі своїх пріоритетів – розповіла Вікторія Красуля, керівник Оргкомітету фестивалю “Добриня Фест 2019”.
   22 і 23 січня 2019 року Рута Прусевіченє мала кілька творчих і партнерських зустрічей.
Зокрема, відбулася зустріч в Українському культурному фонді з його виконавчим директором Юлією Федів, на якій йшлося, серед іншого, про можливості грантової підтримки фестивалів.


   У Національній філармонії України Рута Прусевіченє зустрілася з Генеральним директором Дмитром Остапенком. Литовська гостя розповіла про Європейську асоціацію фестивалів, програму «Європа підтримує фестивалі, фестивалі підтримують Європу», про відзнаку та премію EFFE. Розглядаючи можливості співпраці у фестивальному форматі, Дмитро Остапенко поінформував про фестивалі, в яких брала участь Національна філармонія України та організатором яких вона виступила, зокрема, про фестиваль «Київська весна».


   Так само перспективи співпраці та творчого партнерства, питання розвитку фестивалів, обміну і співробітництва розглядалися на зустрічі в театрі ДАХ із командою ГогольFESTу та художнім керівником і засновником фестивалю Владиславом Троїцьким. У розмові взяла участь аташе з питань культури посольства Литовської Республіки в Україні Іна Кнюрєнє, яка щойно почала виконувати свої службові обов’язки, змінивши на цій посаді Юрґіса Ґедріса.


Нагадуємо: Реєстрація на Європейський фестивальний пошукач продовжується в лютому, і кожен український фестиваль, що має в своїй основі мистецьку складову, може отримати можливість стати видимим у Європі. https://www.festivalfinder.eu/

 

Ukrainian