Фестивалі – туризм – громади

Про туризм, фестивалі та НКС
October 26, 2018
Увага! European Festivals Finder – Європейський фестивальний пошукач
November 4, 2018

Протягом липня–серпня 2018 року EFFE-Хаб-Україна провів опитування, присвячене фестивальному руху, ресурсам культурної спадщини, туризму і розвитку громад. Попередні результати цього опитування були представлені в Брюсселі 8 вересня 2018 року на щорічній зустрічі EFFE-хабів. Частина результатів була представлена також 25 жовтня 2018 року в Київському національному університеті культури і мистецтв (НКУКіМ) на Міжнародній науково-практичній конференції-фестивалі «Нематеріальна культурна спадщина як туристичний ресурс».

Метою опитування було визначити готовність до співпраці фестивалів, туристичних організацій і громад, дати оцінку і визначити шляхи поліпшення співпраці між різними секторами та зацікавленими сторонами, а також міжнародного співробітництва. Слід зауважити, що пропоновані питання стосувалися мистецьких фестивалів, або тих фестивалів, де мистецький компонент є пріоритетним, а вторинними могли бути ярмарковий, гастрономічний, спортивний та інші компоненти.

З оглядом результатів опитуванням Ви можете ознайомитися за посиланням: https://demcult.org/rol-misteckikh-festivaliv-u-samoroz/.   Повна версія незабаром вийде друком в одному з видань, посилання на яке буде оприлюднено на нашому сайті.

До відома:

Європейська асоціація фестивалів – організація, що об’єднує сьогодні понад 100 фестивалів та фестивальних об’єднань із 40 країн світу. У 2014 році вона започаткувала проект «Європа підтримує фестивалі, фестивалі підтримують Європу» / «Europe for festivals, festivals for Europe» (EFFE), що співфінансується Європейським Союзом. Мета проекту – надати міжнародне визнання найкращим фестивальним подіям у Європі, присуджуючи їм спеціальний знак якості – EFFE, показати, які фестивалі найцікавіші та найбільш творчі, а також об’єднати фестивалі, сповнені однакового бажання спонукати своїх глядачів розмірковувати про світ, у якому вони живуть.

Нагадаймо, що 715 фестивалів із 39 країн отримали відзнаку EFFE 2017-2018 років як “видатні фестивалі” Європи.  Серед відібраних європейських фестивалів є три українські, а саме: ГогольFEST (Київ), Файне Місто (Тернопіль) і Яворівська забавка (Яворів, Львівська область), які отримали високі оцінки Міжнародного журі.

«Європейська асоціація фестивалів вірить у потенціал програми EFFE, щоб охопити й сприйняти Європу як ідею згуртування, взаєморозуміння і відповідальності перед світом. Саме тому ми хочемо і надалі розвивати цю нову європейську відзнаку», — відзначив Дарко Брлек, президент Європейської асоціації фестивалів.

Проект EFFE розпочинає нову програму на 2019-2020 роки. Почнеться вона з формування Європейського пошукача фестивалів, куди запрошуються всі фестивалі України, які головним своїм компонентом мають мистецтво і культурну творчість. Наступним кроком стане конкурс на здобуття відзнаки EFFE-2019-2020, а також конкурс на «фестивальний Оскар» – премію EFFE.

Оголошення про програму “EFFE 2019-2020”  та  умови участі розпочнеться з листопада!

Ukrainian