Мистецька підтримка

Робоча група з питань листингу
April 25, 2022
НКС України у вимушеній еміграції
May 18, 2022

2 травня 2022 року в онлайн режимі відбулася Генеральна асамблея Європейської асоціації фестивалів (EFA), в якій узяли участь близько 68 учасників, представників фестивальної спільноти європейських країн. Цього року EFA, яка охоплює понад 100 фестивалів із 40 країн, відзначатиме своє 70-річчя. Головним принципом EFA є культурний діалог і взаєморозуміння, визнання розмаїття думок і форм культурного самовираження.

Від самого початку російської агресії в Україні EFA висловила свою одностайну підтримку українському народу і припинила будь-яку співпрацю з культурними установами країни-агресора. Серед питань творчого розвитку Асоціації однією з провідних на Асамблеї була українська тема. Низка європейських фестивалів висловили свою готовність надати практичну допомогу українським митцям, запропонувавши майданчики для виступів, резиденції, присвячуючи художні виступи та музичні твори Україні.

«І музика, і будь-яке мистецтво, що підтримує нас і солідарне з нами, дуже важливі, – наголосив директор Центру «Демократія через культуру» Олександр Буценко, представляючи фестивальний рух України – оскільки надихають нас на боротьбу і стійкість і показують, що весь світ стоїть із нами пліч-о-пліч».

 

Ukrainian