Час перетворити слова в дії

Традиція і творчість як запорука миру і злагоди
June 4, 2020
Надихаючий досвід колег із Фландрії
July 2, 2020

23 червня 2020 року в Брюсселі відбулася онлайн зустріч керівників, членів та представників Європейської асоціації фестивалів (EFA) з Європейським комісаром інновацій та молоді Марією Ґабріель, під час якої обговорювалися питання підтримки та розвитку культурного і креативного сектора в умовах пандемії Covid-19, ролі фестивалів і творчих індустрій в житті сучасної Європи.

«Керівна роль Європи має базуватися на культурі», – наголосила М. Ґабріель.

Говорячи про Європейський фестивальний пошукач, вона зазначила: «Дуже важливо зрозуміти, як можна побудувати містки і синергію з іншими секторами, щоб удосконалити проект на онлайн платформі й донести мистецтво до публіки. Зараз треба рухатися далі й подивитися за допомогою конкретних ініціатив, конкретних кроків та інструментів, як можна поліпшити ситуацію й перетворити слова в дії».

Довідково: Фестивалі, культурні та творчі індустрії дають щороку прибуток у сумі 509 мільярдів євро, що складає 5.3% ВВП Європи. Вони створюють повну зайнятість для 12 мільйонів осіб, тобто, 7.5% всіх робочих місць (дані Європейської Комісії 2018 р.). Туристична галузь складає близько 10.3% ВВП Європи. 40% туристів пов’язують вибір свої маршрутів із культурою.

https://www.efa-aef.eu/en/news/1977-arts-festivals-and-their-stakeholders-met-eu-commissioner-mariya-gabriel/?fbclid=IwAR0yVljPdBEoUfjntybs815G9sj2fUPGP19ixlRcPb10nzOuQ0gDU9cFgDk

Ukrainian