НКС України у вимушеній еміграції

Мистецька підтримка
May 2, 2022
Охорона НКС: лістинг
September 6, 2022

ЮНЕСКО, спільно з національними партнерами, включаючи Україну, ініціювала проект з визначення потреб з охорони НКС України, працюючи з громадами, групами та окремими особами, які мусили вимушено переселитися з України внаслідок російської агресії до сусідніх країн: Угорщини, Молдови, Польщі, Румунії та Словаччини. Ідея проекту сформувалася після координаційної зустрічі, організованою ЮНЕСКО з українською стороною 18 березня 2022 року. Одним із найнегативніших наслідків розв’язаною росією війни проти України є втрата людських життів, руйнування соціальних зв’язків, що тримаються на колективній пам’яті, нематеріальній культурній спадщині.

Проект, що реалізується відповідно до «Оперативних принципів і заходів з охорони нематеріальної культурної спадщини в надзвичайних обставинах», схвалених ЮНЕСКО, має зібрати необхідну інформацію до кінця червня 2022 року. Координацію проекту здійснює Інститут етнології та соціальної антропології Національної академії наук Словаччини. Представляючи Платформу НКС України, Центр розвитку «Демократія через культуру» бере участь у проекті, результати якого мають вилитися в низку спільних міжнародних проектів з підтримки української нематеріальної спадщини.

Докладніше див. на сайті ЮНЕСКО:https://ich.unesco.org/en/news/community-based-needs-identification-underway-for-living-heritage-among-displaced-communities-from-ukraine-13403

Ukrainian