Найдавніша страва – борщ

Міжнародний інформаційно-мережевий центр нематеріальної культурної спадщини Азії та Океанії (KEUM Gi Hyung Director-General, ICHCAP ) спільно з Форумом недержавних організацій у сфері НКС (#heritagealive ICH NGO Forum),підготував черговий випуск із серії «Жива спадщина» -“Традиційна Їжа” (2019 року). 

Видання публікує 17 статтей із різних країн світу, серед яких і Україна, що виступила з розповіддю про традицію борщу в Україні.

Збірник був представлений ​​на 14-й Сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань НКС у Боготі (Колумбія). Як зазначив генеральний директор Ґі Х’юнґ Ком у передмові до видання,”цей збірник є результатом спільних зусиль Міжнародного інформаційно-мережевого центру, партнерських організацій та експертів”. Упорядник видання Ейвінд Фальк, директор Норвезького інституту ремесел і живої спадщини, розповів, що надіслані матеріали перевищили всі їхні сподівання – “17 виняткових статей ілюструють розмаїття традиційно їжі по всьому світу”. Особливо він відзначив Україну: “Хороший приклад – борщ, який, незважаючи на глобалізацію та зростання фаст-фуду, зберіг свої позиції в житті сучасної України. Традиційний борщ передається з покоління в покоління, охоплюючи всі регіони України та всі соціальні групи”.

Повністю зі статтею можна познайомитися тут: the Eldest Meal is Borsch; https://www.unesco-ichcap.org/publications-archive/traditional-food-sharing-experiences-from-the-field/

Висловлюємо подяку за надані матеріали: голові Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євгену Шевченку, Комунальній установі “Запорізький обласний центр культури і мистецтв”, археологу Максиму Леваді, старішиній караїмської громади м. Мелітополь Софії Гелівні Ялпачик, керівникові Науково-методичного Центру з вивчення НКС народів Приазов’я при Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, голові Національно-культурного караїмського товариства «Джамаат» Олені Арабаджи, КЗ “Музей кролевецького ткацтва”. Особлива подяка за консультації та допомогу Ейвінду Фальку.

 

Ukrainian