До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України включено три нові елементи. Це: «Традиція гуцульської писанки», охоронний номер 012нкс, «Традиція приготування ет аяклак (караїмський пиріжок з м’ясом). Досвід караїмів Мелітополя» охоронний номер 013нкс, «Традиція обряду «Водіння Куста» у селі Сварицевичі Дубровицького району Рівненської області» охоронний номер 014нкс. Наказ від 16.11.2018 № 995.
З повним переліком можна ознайомитися за посиланням: http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/officialcategory?cat_id=245154164
![]() Фото з відкритих джерел. КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР — КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР. Обряд «Водіння Куста», записаний в с. Сварицевичі Дубровицького р-ну, що на Рівненщині. |
![]() Фото з відкритих джерел. Наталія Віслогузова-Аттар. Караїмський культурний центр “Кале”. |
![]() Фото з відкритих джерел. Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. |
Довідково:
До Національного переліку Республіки Естонія включено «Українську писанку». Така номінація стала можливою на знак поваги до української громади в Естонії та у відповідності до чинного законодавства Республіки Естонія у сфері НКС.
Королівський канадський монетний двір випустив кольорову позолочену монету у формі української писанки. Монета стала вже третьою «писанкою» у колекції канадського монетного двору.
У 2009 році в Україні Національним банком України була випущена ювілейна монета «Українська писанка».
Традиція писанкарства притаманна багатьом народам, зокрема, до Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини Республіки Словенія внесено 3 елементи, пов’язані з писанкарством, а саме: «Виготовлення розписних Великодніх яєць у регіоні Прекмур’я», «Виготовлення розписних Великодніх яєць у регіоні Біла Країна», «Розписування яєць на свято Шемпав», яке відзначають у поселенні Полюбінь словенського регіону Горішка в першу травневу неділю, починаючи з 16 століття.
В оформлені публікації також використане фото Олени Арабаджі, на якому зображено носія нематеріальної культурної спадщини Софію Гелівну Ялпачик, вона є національним людським надбанням України.