Міжурядовий комітет ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини на своєму засіданні 16 листопада 2010 року в м. Найробі (Кенія) ухвалив рішення про включення до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства іспанського танцю фламенко.
Це елемент, яким пишається вся Іспанія, його скрізь вважають своїм – «це знак ідентичності різних громад і груп». Через рік після включення до списку ЮНЕСКО уряд провінції Адалусія оголосив 16 листопада Днем фламенко, а Андалусію – територією фламенко.
Щороку напередодні та в цей день відбувається багато заходів, пов’язаних з фламенко: конференції, виставки, концерти, шоу …
Визнання фламенко об’єктом всесвітньої спадщини відбило настрої багатьох тисяч шанувальників фламенко по всьому світу, а створення Андалузького центру фламенко понад двадцять років тому дозволило зібрати найбільшу документальну колекцію про це мистецтво в світі. Цього року так само Андалузький центр фламенко, за підтримки Міністерства культури Іспанії, проводить понад 100 різних культурних заходів спільно з іншими організаціями та установами. «Цей день, – як сказано в повідомленні Центру, – дає можливість вшанувати нашу культуру, поглибити і поширити знання про фламенко, його загальнолюдське і національне значення».
Образ фламенко часто пов’язують з одним із найяскравіших іспанських танцюристів 20 століття – Антоніо Ґадесом. 2012 року ЦР «Демократія через культуру» провів в Україні та Литві (Луцьк, Дніпро, Вінниця, Київ, Каунас) низку виставок, які через фламенко поєднали трьох сучасних митців Іспанії – художника Антоні Міро, поета Мігеля Ернандеса і танцюриста Антоніо Ґадеса – щиро відданих свободі та творчості.
![]() Antoni Miró. GADES. DELANTE DE LOS CASTIGOS/SUBSÈRIE.2010 |
![]() Antoni Miró. GADES. Y AL MISMO TIEMPO CASTIGAN/SUBSÈRIE.2010 |
![]() Antoni Miró. GADES. /SUBSÈRIE.2010
|